Zioła kontra cholesterol (infografika)

Podziel się

Zioła kontra cholesterol? Cholesterol jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Potrzebny jest do budowy komórek, a także do produkcji hormonów, witaminy D3 i kwasów żółciowych.

Problem zaczyna się, gdy mamy go za dużo. Nadmiar złego cholesterolu – LDL oraz trójglicerydów przyczynia się do powstania procesów miażdżycowych. Skutkiem tego może być zwężenie światła tętnicy i utrudnienie przepływu krwi, co z kolei powoduje gorsze zaopatrzenie tkanek i narządów w krew. Prowadzi to często do zmian zwyrodnieniowych w narządach i upośledzenia ich czynności. Jakie rośliny pomogą obniżyć poziom cholesterolu? Jak mogą poprawić nasze krążenie? Które rośliny usprawnią pracę wątroby?

Oto infografika „Zioła kontra cholesterol”.

 

Zioła kontra cholesterol

W naszym sklepie znajdą Państwo m.in.:

Nasiona karczocha zielonego

Ogórecznik lekarski – Microgreens

 

Nie dajmy się cholesterolowi! Jedzmy zdrowo, nie palmy, ograniczmy spożycie alkoholu i co bardzo ważne – nie zapominajmy o ruchu. Spacerujmy, biegajmy. Każda chwila wykorzystana na złapanie świeżego oddechu w sposób aktywny to ogromne wsparcie dla naszego organizmu.

 

Zapraszamy na spotkania na żywo transmitowane na naszych profilach na FB i na kanale na YT. Różne tematy ogrodnicze – zawsze na czasie i co bardzo ważne, eksperci odpowiedzą na wasze pytania. Obserwujcie nasz profil, żeby wiedzieć co i kiedy!

 

Inni czytali również:

„Ciecierzyca w ogrodzie i w kuchni”

„Czy warto kupować zioła latem?”

„Bób – bogate źródło białka roślinnego i błonnika”

„Orzechy laskowe z ogródka”

„Dieta a grupa krwi”

„Owoce i warzywa bogate w wodę”

„Zupa krem z dyni i papryki – przepis”

„Jak dbać o serce? Warto się o nie zatroszczyć”

„Przepisy na karnawał”

 

 

 

Źródło: miesięcznik „Mój Ogródek”

Fot. Shutterstock.com

Podziel się