Wielkanocne ozdoby – na stół i do ogrodu

Podziel się

Wielkanocne ozdoby – na stół i do ogrodu – dzięki nim można podkreślić radosny czas świąt i budzącej się do życia przyrody.

Przyozdobić nimi można wielkanocny stół oraz wiosenny ogród, w tym również balkon i taras.

Święta Wielkanocne to najważniejsze święto w kulturze chrześcijańskiej. To, co było niemożliwe – zmartwychwstanie, stało się możliwe. Podobny przekaz ma następstwo zmieniających się pór roku – przejście z zimy – czasu uśpienia w czas życia – wiosnę.

Polecamy w naszym sklepie nasiona roślin, które idealnie będą prezentować się na wielkanocnym stole:

 

Jak zrobić wielkanocne ozdoby? Poniżej nasze inspiracje.

Bambusowe dekoracje w ogrodach

ŚWIATECZNY STÓŁ

To przede wszystkim tradycyjne potrawy, które jednak, aby prezentowałaby się wyjątkowo świątecznie, warto udekorować wiosenną, roślinną kompozycją. Mogą to być zarówno wazony z kwiatami, jak i stroiki, a także pojedyncze, małe akcenty, które w symboliczny sposób zaznaczą ten wyjątkowy radosny czas.

Bukiety

W szklanych wazonach przepięknie prezentują się połączone ze sobą różne gatunki ciętych roślin cebulowych np.: tulipanów, narcyzów, szafirków, lub też z przyciętych pędów drzew i krzewów np. z jabłoni, wiśni, forsycji, tawuły, wierzby, kaliny.

Wielkanocne stroiki

Można je wykonać z kwitnących roślin cebulowych np. z hiacyntów, szafirków, narcyzów, połączonych z wzrastającym owsem przypominającym źdźbła trawy. Aby uzyskać odpowiednią wysokość zielonego zboża należy go wysiać 2 tygodnie przed świętami.

Wianki, kule, gniazda

Efektowne są zarówno w formie leżącej na stole, jak i wiszące nad nim, np. zamocowane pod żyrandolem. W takiej kompozycji sprawdzają się kolorowe pędy derenia białego (czerwone) i derenia rozłogowego (żółto-zielone), wierzby, lub zielone pędy bukszpanu, do których dodać można barwne kwiaty hiacynta.

Wielkanocne ozdoby – akcenty

Drobne dekoracje w postaci gałązki wierzby z mini wianuszkiem zrobionym z kwiatków hiacynta, położone na każdym talerzu, to pomysł dla tych, którzy nie przepadają za nadmiarem świątecznych dekoracji na świątecznym stole.

Oto inspirujące pomysły na wielkanocne dekoracje

WIELKANOCNE OZDOBY OGRODOWE

Kwitnący ogród

Jeżeli w naszym ogrodzie rosną krzewy i drzewa liściaste, w tym gatunki owocowe, to dekorowanie takiego ogrodu będzie tylko kosmetyką. Wystarczy powiesić na pędach np. kilka kolorowych wydmuszek i dekoracja gotowa.

Ogród zimozielony

Gdy ogród wypełniają głównie rośliny iglaste i liściaste zimozielone, powinniśmy wprowadzić mocniejsze, barwne akcenty. Doskonale nadają się do tego różnego rodzaju donice z kwiatami, a także kompozycje z ozdobnych pędów i kwitnących roślin, np.: tulipanów, hiacyntów, bratków, żonkili.

 

Inni czytali również:

Mazurki wielkanocne – przepisy

Rośliny w szkle – jak zrobić samemu?

Ławka ogrodowa wokół drzewa

Jak modnie udekorować mieszkanie roślinami?

Ogrodowe placyki – porady architekta

Potpourri – jak zrobić

 

Źródło: miesięcznik „Mój Ogródek”

Fot. Shutterstock.com

Podziel się
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Wpisz swój komentarz :)x