Ogród Alicji w Krainie Czarów

Podziel się

W styczniowym miesięczniku „Mój Ogródek” przedstawiamy artykuł, który przenosi czytelników w niezwykły, magiczny świat snu Alicji – bohaterki powieści „Alicji w Krainie Czarów”, autorstwa brytyjskiego pisarza Lewisa Carrolla.

Na portalu prezentujemy dodatkowe zdjęcia pokazujące inspirujące rzeźby (białych królików), ozdoby – lustra, ceramikę, bujnie porośnięte zakamarki, malownicze przejścia, tworzące klimat tej bardzo tajemniczej baśni, w której wszystko jest większe i pełne nieoczywistości.

wydanie styczniowe’22 „Mojego Ogródka” – wystarczy zeskanować kod QR albo kliknąć w ten link.

Ogród to inna rzeczywistość, to przestrzeń niezwykłych zdarzeń, magicznych wręcz przemian, które możemy podziwiać z nieustającym zadziwieniem. Nawet dysponując niewielką powierzchnią możemy wyczarować ogródek, w którym wszystkie elementy będą mówiły – jestem „inny”. Jak stworzyć ogród odmienny od całego „normalnego” świata, który przeniesie nas do snu Alicji?

W ogrodzie Alicji nic nie jest zwyczajne. No, może na pierwszy rzut oka sprawia on wrażenie po prostu wiejskiego, romantycznego. Jednak gdy bliżej się mu przyjrzymy, zaczniemy zauważać całą jego magię.

W styczniowym miesięczniku „Mój Ogródek” przedstawiamy artykuł, który przenosi czytelników w niezwykły, magiczny świat snu Alicji – bohaterki powieści „Alicji w Krainie Czarów”, autorstwa brytyjskiego pisarza Lewisa Carrolla.

Na portalu prezentujemy dodatkowe zdjęcia pokazujące inspirujące elementy nawiązujące do „Ogrodu Alicji w Krainie Czarów”. Tak mógłby wyglądać własny ogród Alicji w Krainie Czarów. Co więc się w nim może znaleźć? W takim ogródku nie powinno zabraknąć:

  • rzeźby – np. białych królików, grzybów;
  • różnego rodzaju ozdób – np. odpowiedniej ceramiki do herbaty;
  • luster – podkreślających gębie ogrodu;
  • bujnie porośniętych zakamarków, malowniczych przejść – tworzących klimat tej bardzo tajemniczej baśni, w której wszystko jest większe i pełne nieoczywistości;
  • nieodzowna też będzie czarno-biała szachownica z płytek kamiennych lub mrozoodpornych ceramicznych, betonowych, z pionkami odpowiednio dużych rozmiarów.

Warto tez pamiętać o odpowiedniej roślinności! Tworząc własny ogród Alicji w Krainie Czarów wybierzmy rośliny, których kwiaty radykalnie mają duże rozmiary i olśniewające kolory. Duże kwiaty mogą się stać doskonałym „partnerem” do rozmowy. Oprócz pięknych kwiatów sprawdza się w takim ogrodzie rośliny o majestatycznych rozłożystych liściach, jak np. Parzeplin (Gunnera).

 

Własny ogród Alicji w Krainie Czarów? Wszystko jest możliwe. Inni jeszcze chętnie sięgali po te artykuły i materiały wideo:

Ogród po sezonie – dr hab. inż. Marta Monder (09.12.2021)

Prowansja w ogrodzie – uprawa lawendy

Pomysł na kamienną kostkę w ogrodzie

Jak zatrzymać wodę w ogrodzie

Bób z własnej uprawy

Inwazyjne rośliny

Wiśnie i oryginalne krewniaczki

 

 

 

Fot. Shutterstock.com

Podziel się