Intrygujące wejście

Podziel się

W grudniowym „Moim Ogródku” prezentujemy artykuł „Intrygujące wejście”, czyli wejście do ogrodu, które ma wyróżnić naszą posesję od innych podobnych pobliskich przestrzeni.

W artykule przedstawione zostały pomyły na nietuzinkowe siedziska przy wejściu, „ciekawe” nawierzchnie, a także odpowiednie użycie światła, które kreuje nocą niezwykłą przestrzeń wejścia.

Jeśli szukasz inspiracji, a nie masz pomysłu na aranżację przedogródka, sięgnij po efekt zaskoczenia. To sprawdzony patent, o którym często zapominamy lub po prostu o nim nie wiemy.

Mijając czyjąś posesję przyglądamy się na ogół, jak dana przestrzeń jest urządzona – wejście do ogrodu – co rośnie tuż na progu domu, co jest jego główną dekoracją.

Zazwyczaj większość przedogródków jest podobna. Dominuje na niej nawierzchnia – ścieżka prowadząca do drzwi wejściowych i szeroki podjazd dla samochodu. Nic w tym dziwnego, bo ten fragment ogrodu stawia na pierwszym miejscu zawsze funkcję i wygodę, a na drugim, z pozoru mniej istotny – ozdobny, atrakcyjny charakter. Jednak można połączyć ze sobą te dwa aspekty i stworzyć bardzo wyszukaną, intrygującą przestrzeń. Wystarczy przy wejściu wstawić lub zaplanować coś mniej typowego, co sprawi, że nie można będzie przejść obojętnie obok takiego przedogródka.

Moj Ogrodek_Grudzien 2021
Mój Ogródek Grudzień 2021

Zachęcamy do wykupienia w atrakcyjnej cenie prenumeraty miesięcznika „Mój Ogródek”

W pakiecie z „działkowcem” wychodzi jeszcze taniej!

 

Wejście do ogrodu / przedogródek – pomysły

Na portalu prezentujemy dodatkowe zdjęcia pokazujące pomysły – co można w przedogródku powiesić, ustawić, wymienić w ogrodzie, tak aby przykuło to uwagę osób przechodzących. W takim miejscu sprawdzą się:

  • ozdobne furtki zawierające różne zaskakujące elementy – dzwonki, klamki, kute elementy ogrodzenia, jest wiele detali, których obecność przy wejściu może zaintrygować.
  • nietypowe nawierzchnie – wijące się nieregularnie w ogródku
  • warto też zwrócić uwagę na te drobne elementy, np. ozdobne dzwonki

 

Inni czytali również:

Mały ogród – aranżacje, które zaoszczędzą miejsce

Warzywa odporne na suszę

Wyeksponować? Ukryć? Jak wykorzystać kolory w ogrodzie

Aranżacja altanki w ogrodzie – roślinna oprawa

Ukwiecone wejście do domu (propozycje projektów)

Mały przedogródek – inspiracje

 

 

 

 

Fot. Shutterstock.com

Podziel się