Biodynamiczny kalendarz księżycowy
Biodynamiczny kalendarz księżycowy ma wielu zwolenników, ale jest także grupa jego przeciwników.
Dla tych drugich stanowi on zbiór niezrozumiałych treści – symboli, cyfr bądź traktują go jak zabobony naszych przodków. Mamy nadzieję, że w tym wideo rozwiejemy wątpliwości sceptyków.
Kalendarz księżycowy jest tylko jedną z wytycznych do biodynamicznej uprawy roślin. Dzięki biodynamicznej uprawie uzyskujemy wysokiej jakości owoce i warzywa. Przetwory z takich roślin nigdy się nie psują, a przechowywane w piwnicach czy ziemiankach bardzo długo zachowują swoją świeżość i wartości odżywcze.
Biodynamiczna metoda nie jest nowa – już w starożytności odkryto wpływ Księżyca rozwój roślin i zmian pogody w zależności od jego położenia względem naszej planety. Pracując w ogrodzie zgodnie ze wskazówkami podanymi w kalendarzu biodynamicznym możemy wzmacniać wzrost i poprawiać zdrowie roślin.
Przekonania niedowiarków podjęła się Jadwiga Brzozowska – ogrodnik, instruktor ds. ogrodniczych w okręgu podkarpackim PZD. W trakcie spotkania online wytłumaczyła zasady działania biodynamicznego kalendarza księżycowego, a także zachęcała do eksperymentów z uprawą wybranych roślin i sprawdzania efektów – co się stanie, gdy np. wysiejemy rzeżuchę w dzień niekorzystny, a co, gdy zrobimy to w dzień, który według kalendarza księżycowego jest odpowiedni?
Biodynamiczny kalendarz księżycowy dostępny w naszym sklepie – zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.
Poznajcie też odpowiedzi ekspertki na pytania od widzów związane z kalendarzem księżycowym:
- Jak to jest z brokułem? Do której kategorii go przydzielić w kalendarzu? Czy zalicza się do kwiatów czy to warzywo liściowe?
- Jak się ma stosowanie preparatów biodynamicznych do zaleceń kalendarza biodynamicznego? Kupiłam kalendarz księżycowy i nic nie znalazłem na ich temat
Zapraszamy do obejrzenia tego niezwykle ciekawego materiału wideo. Poniżej znajduje się drugie nagranie, w którym znajdziecie odpowiedzi na więcej pytań.
Biodynamiczny kalendarz księżycowy może nie być od razu łatwy w interpretacji. Posłuchajcie odpowiedzi ekspertki na dodatkowe pytania:
- Kiedy najlepiej kosić trawnik?
- Co się stanie, jeśli wysieję pomidory w innym dniu niż oznaczony owocem?
- Kiedy przerabiać kompost, żeby był najbardziej wartościowy?
Więcej informacji na temat kalendarza księżycowego:
Kalendarz biodynamiczny – co to właściwie jest
Inni czytali również:
Kalendarz ogrodnika – maj w ogrodzie
Kwiecień w ogrodzie – kalendarz ogrodnika
Kalendarz zbioru warzyw – kwiecień
Fot. Shutterstock.com